Chytře řešené úložné prostory v moderních bytech – šetří čas i peníze
17.07.2013
Každá věc v domácnosti by měla mít své přesně dané místo. K tomu je potřeba dostatek vhodně řešených úložných prostor. Ty šetří náš čas také při úklidu – máme-li všechny věci systematicky uskladněné, působí byt stále uklizeným dojmem a nemusíme stále utírat prach na jednotlivých volně stojících předmětech. Poradíme vám, jak udržet pořádek i v menších moderních bytech.
Vestavné skříně – moderní i praktické
V rodinných domech jsou dnes již standardem samostatné šatny, kam lze uložit vše od bot až po zimní bundy. V bytě mohou úložnou funkci převzít praktické vestavné skříně. Rozložení šuplíků a skříněk si většinou můžete navrhnout sami – určitě vám proto zbude prostor i na uložení nepotřebné elektroniky, krabic nebo časopisů a jiných drobností.
Cena vestavné skříně začíná na 9 000,- Kč. Pokud potřebujete uložit ještě pár drobností, zkuste úložné zásuvky pod postel – od 500,- Kč. Sháníte-li třeba pronájem bytu v Praze, většina moderních bytů již bývá podobným skříňovým systémem vybavena.
Technická místnost – zázemí pro celou domácnost
Speciální místnost pro kotle nebo tepelná čerpadla již dávno není výsadou rodinných domů – naopak čím dál častěji se s nimi setkáme i u nových bytů. Například ve většině aktuálně dokončovaných developerských projektů v Praze tato místnost je. Zároveň v ní bývají připraveny vývody pro pračku a prostor pro umístění modemu pro internetové připojení. Ideální je přikoupit si dřevěné příčky a umístit je nad pračku – získáte tak další úložný prostor.
Komora – ideální (nejen) pro skladování potravin
V komorách přímo na patře bývá sucho a relativně chladno, tudíž jsou ideální pro skladování potravin, ale i kol nebo lyží. „Komorami byly vybaveny některé byty především ve starších panelových domech – například na sídlišti na pražském Proseku. Celé podzemní podlaží představuje technické zázemí domu, a komory slouží namísto sklepů. Podobný typ domů se již dnes nestaví, i přesto, že si komory jejich uživatelé velmi chválí,“ řekl nám oblastní zástupce realitní kanceláře RE/MAX.
Sklepní kóje versus garáž
K většině nových bytů si můžete přikoupit také sklep nebo garážové stání. Přikoupit sklepní kóji ale může vyjít až na 80 000,- Kč a velikost přitom nebývá závratná – kolem 3 m2. Pokud si koupíte garáž, můžete v ní uskladnit i nářadí nebo horské kolo. Dle informací realitních kanceláří v Praze stojí venkovní uzamykatelné garáže od 175 000,- Kč, vnitřní kolem 250 000,- Kč. Pronájem garáže potom stojí od 4 000,- Kč za měsíc.
Udržet pořádek v bytě 2+kk o rozloze 50 m2 může být náročnější, než se zprvu zdá. Základem je nehromadit věci a nastavit pevný řád – ideálně by měl mít každý předmět v bytě své místo. Pokud se vám zdá, že doma již nejde „volně dýchat“, zvažte koupi sklepní kóje nebo pronájem garáže.
- PR článek -
Článek byl zobrazen 23961 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.
Další články na téma Bytoví architekti a designéři
Novinky našeho interiérového studia - redesign nábytku a další
Naše studio má novou službu v rámci návrhů a realizace interiérů – ČALOUNICTVÍ. Tato služba je pro klienty, kteří mají zájem o redesign interiéru a jeho vybavení - sedací soupravy, křesela, židle a různé lavice.
Mezonetový byt
Vlastní bydlení se stává stále důležitějším fenoménem vyjadřujícím individuální potřeby, možnosti a názory každého z nás. Dvoupodlažním bytem získáme vše: pohodlí, intimitu, bezpečí, krásu a osobitý životní styl.
Zvětšujeme malý byt I. - Hra s prostorem a barvami
Pokud máte malý byt a rádi byste jej alespoň opticky zvětšili, zkuste pár triků díky hrátkám s prostorovým rozdělením jednotlivých místností a vhodné kombinaci barev stěn, podlahy, stropu, dveří a dalších doplňků.
Bydlete v harmonii podle čínského učení feng-šuej
Čínská nauka feng-šuej začíná stále více pronikat i k nám, do Evropy. Učení, které se zabývá studiem energie mezi nebem a zemí ve vztahu k člověku tak, aby byly tyto tři prvky v harmonii, se uplatňuje zejména při stavbě domu a jeho zařizování. V čem spočívá?
Jak funguje spolupráce s interiérovými designéry a kdy je dobré je povolat na pomoc s návrhem interiéru?
Služby designéra oceníte v mnoha případech – při zařizování novostavby, rekonstrukci nebo při prosté touze po změně. Návrhy interiérů se přitom netýkají pouze rodinných domů a bytů, můžete si nechat navrhnout na míru také kancelář, prodejnu nebo jiný prostor. Jak spolupráce s designéry probíhá a kdy naopak není vhodné jejich služby využívat?
Italský design v českém interiéru
U návrhů italských designérů a architektů bychom těžko hledali tak typické prvky jako ve „staré dobré Anglii“, ovšem svým způsobem módní trendy přicházející z Itálie typické a originální jsou. Itálie a zejména pak město Milán už není jen městem módy, ale také designu.
Plánování interiéru s bytovým architektem
O svém bydlení má každý z nás jiné představy, ale mnohdy si s jeho zařizováním nevíme rady. Realizace bytového interiéru je tvůrčí hra, při které je třeba vidět zařizovaný prostor jako celek. Proto není od věci spolupráce s bytovým architektem, případně s firmou, která se postará o plánování a realizaci bytového interiéru od A až do Z.
Navrhněte si podlahu do bytu ve virtuálním showroomu
Nejste si jisti, jaký vzor podlahy dát do vašeho bytu? Bojíte se, jak bude vybraná podlaha vypadat s vaším stávajícím vybavením bytu, a nevíte, jak ji sladit s barevností stěn a nábytku? Zkuste si podlahu nanečisto položit ve virtuálním showroomu a v klidu domova se rozhodněte.