Nový obývák levně a rychle aneb chce to změnu!
30.01.2009
Útulný a hezky zařízený domov je snem každého z nás. Pokud byste rádi nějakou změnu, ovšem financí na proměnu vašeho domova se příliš nedostává, navrhneme vám levné řešení, které je navíc rychlé a čisté. Jak vše elegantně vyřešit a uspokojit alespoň vizuální potřebu změny? Buďte originální a vytvořte si svůj vlastní svět.
Posledním trendem u nábytku, který má hladký tvar a povrch, jsou samolepící fólie. Objevte i vy jejich kouzlo! K nepoznání dovedou změnit jakýkoliv nábytek a prostor. Vše je navíc rychlé, čisté a efektní. Samolepící fólie jsou ideální pro renovaci kuchyňských linek, dveří, nábytku i umakartových jader. Jejich výhodou je snadná instalace a jednoduchá údržba. Firma Hornschuch CS dodává na trh fólie s dětskými vzory, se vzory dřeva, dlaždic, mramoru, korku a mnohé další. V nabídce jsou také fólie transparentní, které jsou určeny k dekoraci skleněných ploch. Fólie jsou dodávány v šířích 45, 67,5 a 90 cm. Ačkoliv jde o fólii, může budit dojem, že je to ořechové nebo třešňové dřevo, že jde o keramiku, mram or nebo o nejnovější kovovou metalízu. Nábytek tak může mít neotřelý a zajímavý vzhled za dostupnou cenu.
Vzory a textury se dají různě kombinovat, protože fantazii se meze nekladou. Záleží jen na vás, co si vymyslíte! Pokud chcete něco originálního, troufněte si na výraznější fólie s geometrickými vzory, s designem kůže nebo bambusu. Zvětšit prostor můžete rovněž zrcadlovými fóliemi, které umějí dělat s prostorem divy. Fólie se dají použít také na dveře (ty můžou být třeba z každé strany jiné, pokud se nám zachce), na okenní parapety, na lednici anebo třeba na okno. Pokud bydlíte v přízemí a chcete se chránit před nežádoucími pohledy, určitě oceníte fólie s krycím efektem.
Jak na to? Všechno polepit!
Pro první lepení je lépe vybrat jeden kus nábytku, nepouštět se hned do celé vestavěné skříně nebo kuchyňské linky.
Budeme potřebovat ořezávač papíru, nůžky, pravítko, role samolepicích fólií d-c-fix a dostatečně velkou podložku. Po zjištění rozměrů skříněk přičteme na každou stranu rezervu na oříznutí fólie. Práci s nůžkami hravě zvládneme. Díky mřížkovanému rastru na rubové straně ustřihneme fólii rovně. Plochu je třeba před lepením zbavit prachu a nečistot. Jinak nám fólie nebude na povrchu dobře držet. Velké plochy se doporučují potřít před lepením „jarovou“ vodou. S fólií tak můžeme lehce manipulovat a několikrát korigovat chybné nalepení. Stáhneme kousek spodní papírové vrstvy a potom ji přehneme. Následně přichytíme k podkladu asi 2 cm fólie. Přesahující části fólie, rohy, otvory a kouty vyřezáváme ostrým řezákem. Zaoblené tvary se nám budou lepit snadněji, když fólii d-c-fix nahřejeme fénem na vlasy. Pracovní desku, boky skříní a podobné rozměrnější plochy lepíme raději ve dvojici. Odmotávání spodního rastrovaného papíru a uhlazování fólie musí probíhat najednou. Čištění je velmi snadné a praktičnost jistě také hraje svou roli v životě dnešní ženy. Plochy polepené samolepicí fólií čistíme teplou vodou s přídavkem saponátu.
Celou místnost pak můžete ještě oživit jemnými, dekorativními motivy v podobě nálepek a můžete jimi zkrášlit i další hladké plochy (stěny, dveře, okna, skříně a podobně). V poslední době se hodně používají například různé květinové vzory či siluety postav. Do kuchyně či koupelny můžeme použít samolepící bordury nebo nálepky na obklady nebo vypínače.
Nápady na použití fólií:
renovace kuchyně
dekorace starého stolu a židlí
dekorace parapetů
polepení staré lednice
výzdoba obytného karavanu fóliemi
výroba designových krabicí na ukládání věcí
renovace kuchyně
polepení vypínačů
výzdoba skříněk
vnitřek kuchyní a úložných prostor
okna -ochrana před nežádoucími pohledy
polepení reprobeden
polepení dveří
oživení místnosti dekorativními bordurami
dekorace dětského pokoje
Samolepicí fólie zakoupíte v řetezcích Globus, Hornbach, Bauhaus, ve specializovaných prodejnách s tapetami, v papírnictvích a internetových obchodech.
Inspirujte se na: WWW.DCFIX.CZ
Text: Nicol Schlezáková, Agentura Dr. Abé
- Tisková zpráva -
Článek byl zobrazen 17583 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místDomácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.
Další články na téma Nábytek

Vybíráme nábytek do ložnice – noční stolky, komody a poličky
Nejdůležitějším kusem nábytku v ložnici je pochopitelně kvalitní postel. Abychom se v ložnici cítili komfortně, potřebujeme i další nábytek, který slouží k odkládání nebo ukládání oblečení, drobností a prádla. Jak si vybrat noční stolek, komodu, poličku nebo úložný prostor pod postel?

V CAG jste pánem vy
„Náš zákazník, náš pán,“ tato mantra dnes už zní jako klišé. Český výrobce dveří a skříní, společnost CAG, si na spokojenosti zákazníků už 15 let zakládá. O tom, že úspěšně, svědčí obhájení titulu Kvalitní firma, který nezávislá certifikační organizace uděluje dle zkušeností skutečných kupujících.

Kvalitní nábytek od návrhu po realizaci
Firma WEISS plus působí na trhu již patnáct let. Je tvořena zkušeným týmem pracovníků zabývajícím se výrobou nábytku, návrhy a realizací administrativních a bytových interiérů jako např. vybavení prodejen, kanceláří, restaurací, bowlingových center, rodinných i podnikových vilek, CNC výrobou a jiných.

Centrum českého nábytku - kvalitní nábytek předních českých výrobců pod jednou střechou
Poptávka po kvalitním českém nábytku neustále roste, protože si mnoho zákazníků uvědomuje výhody takového nákupu. Centrum Českého Nábytku - CČN nabízí pod jednou střechou vybavení nábytkem do celého domu – předsíní, ložnic, obývacích pokojů, kuchyní, jídelen i dětských pokojů.

Použití OSB desek v interiéru – stěny, podlahy i zajímavý nábytek
OSB desky představují unikátní kombinaci užitých vlastností a díky tomu se stávají stále oblíbenějším stavebním materiálem. Své uplatnění najdou v širokém měřítku jak v exteriéru, tak v interiéru. V dnešním článku se zaměříme na užití OSB desek na podlahy, stěny či dokonce nábytek.

HM nábytek – dětské pokoje a nejširší nabídka dětských postelí
Při výběru nábytku do dětského pokoje musíme myslet na to, že je to místnost, kde dítě bude nejen spát, ale trávit většinu času. Je tak třeba mu vytvořit prostředí, kde si bude moci hrát, bavit se s kamarády a kde bude mít svůj malý svět. V internetovém obchodě HM nábytek na www.hmnabytek.cz najdete více než 150 dětských postelí a více než 60 modulových kompletů dětského nábytku.

Blum SPACE TOWER – skříň nejen na potraviny
Skříň, která skýtá spoustu úložného prostoru, s možností variabilního pojetí vnitřku, a rovněž přístupu k uloženým předmětům ze všech stran – to je SPACE TOWER firmy Blum. Máte výborný výhled ze všech stran. Pro bezúchytková čela jsou obzvlášť praktické oba způsoby otvírání od firmy Blum – mechanický i elektrický.

Novinka od firmy BLUM - integrované kování na výklopy AVENTOS HKi
Co kdyby krása výklopu přicházela zvenčí a síla zevnitř? Náš nejužší systém výklopů je plně integrován do boční stěny skříňky, a proto dokonale splývá s nábytkem. Získáte tak vysoce estetickou kvalitu s naprostou volností designu - se snadnou montáží a v obvyklé kvalitě Blum.